Про компанію

ПРАТ «Фітофарм» – національна фармацевтична компанія, яка входить до ТОП-10 фармвиробників України за обсягом реалізованої продукції (9-е місце за даними аудиту Системи дослідження фармацевтичного ринку «Фармстандарт» за 2014 г.). Портфель компанії налічує більше 80 найменувань лікарських препаратів як рослинного, так і синтетичного походження, що застосовуються в хірургії, дерматології, ортопедії, педіатрії, кардіології, гінекології, терапії та інших областях сучасної медицини. З 2010 року компанія експортує продукцію в Прибалтику, Грузію, Таджикистан, Азербайджан, Молдову. Оборот «Фітофарм» в 2014 році перевищив 232 млн. грн. У той час як продажі на вітчизняному фармацевтичному ринку знизилися на 12% (в упаковках), зростання продажів «Фітофарм» склало 12% (в упаковках) і 37% (у грошах). Завдяки успішним показникам роботи в 2014 році компанія була визнана гідною найвищої нагороди за досягнення у фармацевтичній галузі України «Панацея», здобувши почесний титул «Компанія року».

Історія компанії

1974 Рік заснування Артемівського фармацевтичного заводу. Підприємство виробляє лікарські препарати, виготовлені з рослинної сировини. 1991 Випуск препаратів галенового виробництва під назвою «Фітококтейлі» різної спрямованості: шлункові, печінкові, від застуди і т.д. 1995 Підприємство перетворене у відкрите акціонерне товариство «Фітофарм». Проведена модернізація заводу, розширено штат і асортимент лікарських засобів. 2005 Визначено нові напрямки і стратегія розвитку компанії «Фітофарм». Компанія зареєструвала перші генеричні препарати. 2006-2010 Відкриваються офіси в семи регіонах України. За період 2006 – 2010 рр. «Фітофарм» виводить на ринок більше 20 нових препаратів, серед яких продукти як власної розробки, так і перші в Україні генерики. Початок експорту продукції в Прибалтику, Грузію, Таджикистан, Азербайджан, Молдову. 2011 ВАТ «Фітофарм» перетворено в публічне акціонерне товариство. 2012 Прийнята нова стратегія розвитку «Фітофарм 2012 – 2020». Програма передбачає збільшення виробничих потужностей, суттєві зміни у продуктовому портфелі і системі просування препаратів, лідируючі позиції на ринку України, розширення географії експорту. У цьому ж році «Фітофарм» успішно пройшов сертифікаційний аудит, який підтвердив компетентність підприємства та відповідність вимогам стандарту ISO 9001: 2008 у заявленій галузі сертифікації «Розробка, виробництво і реалізація лікарських засобів». 2014 Завод в Артемівську опинився в зоні АТО. Компанії вдалося зберегти безперебійну роботу підприємства і забезпечити необхідними медикаментами жителів Донбасу та всієї України. Компанія отримала нагороди за досягнення у фармацевтичній галузі. 2015 «Фітофарм» успішно пройшов ресертифікаційний аудит, який в черговий раз підтвердив компетентність підприємства та відповідність вимогам стандарту ISO 9001: 2008. Розпочато роботу над формуванням стратегії розвитку компанії на 2016-2020 рр.

Філософія, місія, цінності

Філософія «Фітофарм» – українське фармацевтичне підприємство з великим досвідом у виробництві ефективних і доступних населенню лікарських засобів. Наша мета – об’єднати кращу спадщину вітчизняної фармації з новітніми технологіями для створення і виведення на ринок якісних і необхідних препаратів для лікарів і пацієнтів. Цінності Основною цінністю компанії є люди. Наша робота заснована на багаторічному досвіді згуртованої команди кваліфікованих фахівців, багато з яких працюють на підприємстві з моменту його створення. Маючи більш ніж сорокарічну історію, ми орієнтуємося на сучасні потреби українського ринку. Для нас важливо, щоб препарати, які ми виробляємо, були максимально затребувані і доступні для наших пацієнтів. Ми цінуємо традиції вітчизняної фармації, примножуючи їх новими досягненнями. Ми невпинно працюємо над розвитком і вдосконаленням – від досліджень до розробки, від виробництва до реалізації продукції. Місія Спираючись на вітчизняні традиції та використовуючи сучасні розробки, ми прагнемо підтримувати і зміцнювати здоров’я української нації.